Duszpasterze w parafii

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Duszpasterze w parafii

Proboszcz: Ksiądz Kanonik Stanisław Leszek Jackiewicz
(1958; 1986; 2006), tel. 22 756 34 58
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wikariusz: Ksiądz Paweł Kudlak
(---; ---; 2012), tel. 22 756 38 52

Rezydent: Ksiądz prałat Tadeusz Kowalik
(1943; 1967; 1982), tel. 22 717 26 76

 


 

Na terenie parafii:

Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus (siostry karmelitanki)

05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Sanatoryjna 4, tel. (22) 756-41-79

Praca w parafiach.

Kaplica domowa p.w. Świętego Józefa

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów (siostry anielanki)

05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Broniewskiego 28/30, tel. (22) 756-44-60

Dom Generalny i Macierzysty

Kaplica publiczna p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej

Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza (siostry pasterzanki)

05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Moniuszki 17, tel. (22) 756-43-44

Nowicjat

Kaplica domowa p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo (siostry szarytki)

05-510 Konstancin-Jeziorna, Chylice, ul. Pańska 19, tel. (22) 756-42-37

Dom Sióstr Seniorek

Kaplica publiczna p.w. Świętej Ludwiki de Marillac

 

Instytut Świecki Służebnic Najświętszego Serca Jezusa - Posłanniczek Maryi (posłanniczki)

05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Kazimierzowska 20, tel. (22) 756-36-06

Siedziba Instytutu.

Dom Formacyjny.

Kaplica domowa.

Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (księża pallotyni)

Centrum Animacji Misyjnej. Dom Rekolekcyjny

Kaplica domowa p.w. Królowej Apostołów

Centrum Animacji Misyjnej x Dom Rekolekcyjny Księży Pallotynów
www.cam.pallotyni.pl
05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Leśna 15/17
tel. 22 756 35 90; 22 756 36 38; fax 22 754 63 49
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Rektor: Ksiądz Waldemar Pawlik SAC

 


Kierowali parafią (opr. na podstawie Kroniki Parafii Skolimów) :

Ks. Stanisław Żelazowski – od 1902 r. (?)

Ks. Franciszek Choiński – od 1904 r.

Ks. Antoni Konieczny – 1.10.1923 r. - 15.08.1926 r.

28.10.1923 r. wydany został dekret erakcyjny parafii.

Ks. Jan Makowski – 18.08.1926 r. - 2.03.1930 r.

Ks. Jan Kożuchowski – 9.03.1930 r. - 13.02.1941 r.

5-6.09.1936 r. odbyła się konsekracja kościoła, której dokonał Ks. Abp Stanisław Gall.

Ks. Franciszek Toporski – 23.02.1941 r. - 29.04.1944 r.

Ks. Antoni Szarejko – 29.04-21.05.1944 r. (administrator)

Ks. Feliks Wasilewski – od 21.05.1944 r.  (później proboszcz w Sobótce, Pieczyskach, Okuniewie i Pęcicach. Zm. 14.11.1968 r. w wieku 84 l., w tym 61 lat w kapłaństwie)

Ks. Szczepan Banasiak – od 27.11.1957 r. do 06.1980 r.

Wikariusze: ks. Janusz Kijek, od 3.07.1973 r. do 21.12.1974 r. – ks. Mieczysław Kasza, ks. Zbigniew Próchnicki;

Ks. Czesław Malinowski – od 06.1980 r. do 17.10.1982 r. (zm.)

Ks. prałat Tadeusz Kowalik – od 31.10.1982 r. do 20.06.2006 r.  – obecnie rezydent w parafii tutejszej

Urodził się 1 kwietnia 1943 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 4 czerwca 1967 r.
W 2011 roku 4 czerwca minęły więc 44 lata Jego kapłaństwa. W latach 1982 – 2006 był proboszczem tutejszej parafii. Po przejściu na emeryturę pozostał w parafii jako rezydent.

Od 24.06.2006 r. Proboszczem parafii jest Ks. kanonik Stanisław Leszek Jackiewicz

Urodził się 3 grudnia 1958 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 8 czerwca 1986 r. W roku 2006 został proboszczem tutejszej parafii zastępując odchodzącego na emeryturę ks. prałata Tadeusza Kowalika.

 


 

Wikariusze:

Ks. Lech Sitek

Ksiądz Maciej Wygnański
Urodził się 24 lutego 1972 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 27 maja 2007 r. z rąk Abp. Kazimierza Nycza. W tym samym roku rozpoczął pracę w tutejszej parafii jako wikariusz. Pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie.

Decyzją księdza biskupa został odwołany z naszej parafii w 2011 r. Został mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie w dekanacie bielańskim.

Ks. Andrzej Grochowski
(1958; 1986; 2011-2012), skierowany do par. Dobrego Pasterza w Warszawie, dekanat wolski.


 

 


Ksiądz prałat Tadeusz Kowalik


Ksiądz Kanonik Stanisław Leszek Jackiewicz
Urodził się 3 grudnia 1958 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 8 czerwca 1986 r. W roku 2006 został proboszczem tutejszej parafii zastępując odchodzącego na emeryturę ks. prałata Tadeusza Kowalika.