Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017 r.

1. W czwartek (15.06) przypada Uroczystość Bożego Ciała. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00. wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która przejdzie ulicami: Kościelną, Prusa, Rycerską, Oborską i ponownie Kościelną. Przy czwartym ołtarzu na stopniach kościoła wysłuchamy kazania i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich wiernych, asystę, panów do poniesienia chorągwi, ministrantów, Bielanki i dzieci w strojach I-komunijnych. Dziękujemy wszystkim przygotowującym ołtarze. Pozostałe Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.

2. Przez następne osiem dni (w nawiązaniu do dawnej oktawy) Msza św. wieczorna o godz. 18.00, w dni powszednie będzie połączona z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie, nabożeństwem czerwcowym oraz procesją. W niedzielę (18.06) nieszpory eucharystyczne rozpoczną się o godz. 17.15.

3. We wtorek (13.06) podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp Piotr Jarecki udzieli grupie młodzieży sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na tę liturgie rodziny młodzieży oraz wszystkich wiernych. Spotkanie przygotowujące do lit. odbędzie się dziś o godz. 19.00.

Jutro (12.06) od godz. 17.00. będzie możliwość spowiedzi dla młodzieży i ich rodzin. Nie wszyscy dopełnili jeszcze wszystkich warunków dopuszczenia do sakramentu, dlatego ci proszeni są o zgłoszenie się do ks. Pawła.

4. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.30

5. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się :

Rafał Eugeniusz Kawiak kawaler z parafii tutejszej
i Ewelina Anna Maczuga, panna z parafii św. Jakuba Młodszego w Powroźniku

Jakub Piotr Biskupski, kawaler 
i Wioleta Ewa Banaszkiewicz, st. wolnego, obydwoje z parafii tutejszej