Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018 r.

1. Dzisiaj w naszej archidiecezji przeżywamy XI Święto Dziękczynienia. O godz. 12.00 w Wilanowie zostanie odprawiona Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski. Do apelu o godz. 21.37 trwać będą imprezy okolicznościowe. Dzisiaj zbieramy także ofiary do puszek na budującą się Świątynię Bożej Opatrzności.

2. Do czwartku (07.06) w duchu dawnej oktawy Bożego Ciała Msze św. sprawowane o godz. 18.00 łączymy z Nieszporami o Najśw. Sakramencie, nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek (07.06) po procesji odbędzie się błogosławieństwo wianków.

3. Dzisiaj nieszpory z procesją rozpoczną się o godz. 17.15.

4. W najbliższy piątek (08.06 ) Przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00. Od tego dnia nabożeństwo czerwcowe będzie sprawowane o godz. 17.30. W tym dniu nie obowiązuje nas post.

5. W najbliższą niedzielę (10.06) o godz. 12.15 z placu Trzech Krzyży wyruszy do Placu Zamkowego Marsz dla Życia i Rodziny. W trakcie marszu odbędzie się kwesta na dom Samotnej Matki w Chyliczkach.

6. Spotkanie kandydatów, którzy przyjmą sakrament bierzmowania przez posługę ks. kardynała Kazimierza Nycza w dniu 11.06. br., odbędzie się dzisiaj po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Następne spotkanie z tydzień.

7. Polecamy modlitwie Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Metropolitę z okazji 30 rocznicy konsekracji.

8. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się :

Robert Bogdan Tukaj, kawaler z parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie
i
Dorota Kacprzak, panna z parafii tutejszej;

Maksymilian Igor Litka, kawaler z parafii tutejszej
i
Natalia Hakowska, panna z parafii Chylice

Rafał Paweł Utrata, kawaler z parafii Wniebowstąpienia N.M. Panny w Konstancinie- Jeziornie
i
Katarzyna Szaławińska, panna z parafii tutejszej