Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

XXXIII Niedziela Zwykła - 19.11.2017 r.

1. Nabożeństwo różańcowe ofiarowane w intencji zmarłych poleconych w wypominkach, połączone w wystawieniem Najświętszym Sakramentu zostanie odprawione dziś o godz. 17.30.

2. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy dzień łączności z Kościołem Prześladowanym. W dzisiejszą niedzielę po raz pierwszy obchodzimy Dzień Ubogich. Pomyślmy o bliskich nam, różnych Łazarzach, którzy potrzebują naszego słowa i Chleba.

Papież Franciszek w orędziu na dzisiejszy dzień napisał m.in.: „Znamy ogromne trudności współczesnego świata, które utrudniają zidentyfikowanie ubóstwa w jasny sposób. A jednak ono staje nam codziennie przed oczami, widoczne w obliczach tysięcy osób naznaczonych bólem, wykluczeniem, nadużyciem, przemocą, torturami i więzieniem, wojną, (...), ignorancją i analfabetyzmem, brudem i chorobami, brakiem pracy, handlem ludźmi i niewolnictwem (...). Ubóstwo ma oblicze kobiet, mężczyzn oraz dzieci wykorzystywanych do podłych interesów, podeptanych przez przewrotną logikę władzy i pieniądza.”

W najbliższą niedziele (26.11), będziemy kwestować do puszek na paczki świąteczne, przygotowywane przez nasz parafialny Caritas.

3. W czwartek (23.11) po zakończeniu Mszy św. wieczornej przeżywamy osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W przyszłą niedzielę (26.11) przypada uroczystość Chrystusa Króla, która zakończy obecny rok liturgiczny. Za dwa tygodnie początek Adwentu. W I niedzielę (3.12 ) rozpoczną się rekolekcje parafialne.

5. Za tydzień (26.11) po zakończeniu Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie poświęcone pielgrzymowaniu szlakiem św. Jakuba połączone z pokazem zdjęć i świadectwem pielgrzymów. Natomiast po zakończeniu Mszy św. o godz.18.00 odbędzie się spotkanie tych, którzy pielgrzymowali do Fatimy.

6. W najbliższą niedzielę (26.11) także : po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.00 wymiana tajemnic różańca dla Koła Mężczyzn, a spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 16.30

7. Jutro (20.XI ) kancelaria parafialna nie będzie czynna.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.