Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Niedziela Zesłania Ducha św. - 04.06.2017 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 jubileusz 50 rocznicy świeceń kapłańskich obchodzi ks. Prałat Tadeusz Kowalik. Jubilatowi składamy najlepsze życzenia i polecamy modlitwie naszej wspólnoty parafialnej w której w latach 1982-2006 ks. pełnił posługę proboszcza.

2. Dzisiaj w naszej archidiecezji przeżywamy X Święto Dziękczynienia. O godz. 12.00 w Wilanowie zostanie odprawiona Eucharystia z udziałem ks. Biskupów pod przewodnictwem kardynała Francesco Montenegro. Dziś zbieramy także ofiary do puszek na budująca się Świątynię Bożej Opatrzności.

3. W najbliższy czwartek (8.06) w naszej świątyni odbędzie się Zjazd Kursowy kapłanów wyświęconych w 1986 r., do których należy obecny ks. proboszcz. Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Prałata prof. Andrzeja Gałki, który wygłosi także Słowo Boże, zostanie odprawiona o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Spotkanie kandydatów, którzy przyjmą Sakrament bierzmowania przez posługę ks. bpa Piotra Jareckiego w dniu 13.06. br., odbędzie się dzisiaj po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Następne spotkanie z tydzień

5. W przyszłą niedzielę (11.06) o godz. 12.45 z Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Czas na Rodzinę” wyruszy XII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji na plakacie i wyłożonych ulotkach.

6. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy codziennie o godz. 17.30.

7. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha św. kończy okres wielkanocny. Za tydzień (11.06) obchodzimy niedzielę Trójcy św.

8. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Rafał Eugeniusz Kawiak kawaler z parafii tutejszej i Ewelina Anna Maczuga, panna z parafii św. Jakuba Młodszego w Powroźniku