Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2017 r.

1. Dzisiaj z racji roku Objawień Fatimskich i 13-tego dnia miesiąca, który nawiązuje do przesłania Matki Bożej, o godz. 17.00 zostanie odprawiona procesja różańcowa z figurą Matki Bożej, w której będziemy modlić się o nawrócenie dla świata i dary Bożego Miłosierdzia.

2. We wtorek (15.08) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego: o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Podczas liturgii odbędzie się obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Uroczystość łączymy z modlitwą za Ojczyznę. Dziękujemy w niej za zwycięstwo nad bolszewikami z 1920 r., które przypieczętowało niepodległość Polski i zachowanie chrześcijańskich wartości. Polecamy modlitwie Wojsko Polskie, które w rocznicę Bitwy Warszawskiej przeżywa dzień swego święta i chwały.

3. Przyjmowane są zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu planowaną w dniu 09 września. Informacje w zakrystii, kancelarii i sklepiku.

4. W parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przezywającej w dniu 15.08 swój odpust, w poprzedzającą noc trwać będzie adoracja pod przewodnictwem Rycerstwa św. Michała. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń.

5. Zapraszamy do korzystania z prasy katolickiej.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Michał Mateusz Pierzchlewicz, kawaler z parafii tutejszej
i Klaudia Jarzębska, panna z parafii św. Jana Pawła II w Warszawie.