Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

XXI Niedziela Zwykła - 25.08.2019 r.

1. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Teksty liturgiczne wysławiają opiekę Matki Bożej nad Polską i porównują twierdzę jasnogórską z Syjonem - siedzibą Arki Przymierza . W tym duchu obecność i wstawiennictwo Maryi zobowiązuje i dzisiaj naród do walki w obronie wiary oraz dawania świadectwa wierności Bogu i Ewangelii. „Która perły masz od królów, złoto od rycerzy, W którą wierzy nawet taki, który w nic nie wierzy, Która widzisz z nas każdego cudnymi oczami, Matko Boska Częstochowska, zmiłuj się nad nami! (Jan Lechoń)

2. W przyszłą niedzielę ( 1.09) przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00, z udziałem przedstawicieli władz lokalnych i pocztów sztandarowych, zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych. Po jej zakończeniu na mogile żołnierskiej z czasów kampanii wrześniowej, zostaną złożą kwiaty.

3. Od następnej niedzieli (1.09) Msze św. będą sprawowane według porządku zwykłego : o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

4. Dzisiaj po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00 - wymiana tajemnic Różańca koła Mężczyzn.

5. Nabożeństwo wieczorne - Różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu zostanie odprawione dziś o godz.17.30.

6. W dniu 14 września br. zaplanowane jest spotkanie modlitewne „Polska pod krzyżem”, które ma charakter ekspiacyjny za bluźnierstwa i zniewagi czynione względem naszego Zbawiciela oraz Najświętszej Maryi Panny. Miejscem modlitwy, na które zaprasza także biskup Alojzy Mering będzie lotnisko w Kruszynie w diecezji włocławskiej, na którym 28 lat temu odbyło się spotkanie ze św. Janem Pawłem II. Organizatorem spotkania jest „Fundacja Solo Dios Basta”. Bliższe informacje w internecie , na tablicy ogłoszeń oraz u zelatora Róży Męskiej p. Kazimierza tel. 502 573 874

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Adam Maciej Szugajew, kaw. z par. św. Elżbiety w Powsinie i Aleksandra Kostrzyńska, panna z par. tut.