Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2017 r.

1. W sobotę (11.11) przypada 99 rocznica odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach Ojczyzny. W tym dniu w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona Uroczysta Eucharystia oraz odbędzie się okolicznościowy koncert.

Oto treść zaproszenia ks. kardynała Kazimierza Nycza:

Umiłowani Diecezjanie! W sobotę, 11 listopada br., zapraszam Was do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości.

Obchody rozpoczniemy Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 9.00 w obecności przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Podczas Eucharystii odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękujemy Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną.

Zapraszam także na koncert – Mszę F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, który rozpocznie się o godz. 20.00. Wystąpią wybitni polscy artyści, w tym: Małgorzata Walewska i Andrzej Lampert, a także polskie cenione orkiestry symfoniczne i chóry. Dyrygować będzie Pedro Amaral – dyrektor artystyczny Filharmonii Lizbońskiej.

Niech nasza obecność w Świątyni Opatrzności Bożej będzie wyrazem dziękczynienia Bogu za dar odzyskanej wolności. Wszystkim z serca błogosławię.

2. Kancelaria parafialna w sobotę (11.11) nie będzie czynna.

3. W niedzielę (12.11) w Konstancińskim Domu Kultury o godz. 18.00 odbędzie się koncert patriotyczny „Ojczyzno ma...”, w którym wystąpi nasz parafianin, solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej, pan Ryszard Morka.Informacje na plakacie.

4. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Modlitwa różańcowa w intencji zmarłych poleconych w wypominkach , dziś o godz. 17.30.

6. Młodzież zaprasza na spotkanie w piątek ( 10.11) o godz. 19.00, spotkanie Akcji Katolickiej w środę (08.11) o godz. 19.00.

7. Za tydzień (12.11) obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary złożone do puszek przeznaczymy dla chrześcijan z Bliskiego Wschodu

8. Dziękujemy ojcu Juliuszowi Pyrkowi ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów za przypomnienie nam duchowości wielkiego Syna Kościoła i Ojczyzny O. Honorata Koźmińskiego.