Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

IV Niedziela Wielkanocna 07.05.2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Dobrego Pasterza, a jej przesłanie zaprasza Kościół do modlitwy o powołania.

2. Dzisiaj gościmy s. Karmelitanki Dzieciątka Jezus, pracujące w Sosnowcu. Po zakończeniu Mszy św. siostry zapoznają nas z prowadzonymi przez nie dziełami, które będziemy mogli wspomóc naszymi ofiarami, a zwłaszcza powstające Muzeum Założyciela o. Anzelma Gądka.

3. Nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i rozważaniami o objawieniach fatimskich zostanie odprawione dziś o godz. 17.30.

4. W sobotę (13.05) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej i 100 rocznica objawień. W tym dniu o godz. 17.00 zostanie odprawiona wokół świątyni i procesja różańcowa z figurą Matki Bożej połączona z nabożeństwom majowym.

5. Spotkanie dla młodzieży połączone z przygotowaniem liturgii przed sakramentem bierzmowania, odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 (po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00). Następne spotkanie w przyszłą niedzielę (14.05). Obecność obowiązkowa.

6. Akcja Katolicka organizuje w dniach 20-21 maja br. pielgrzymkę autokarową i dla rowerzystów do Suchowoli - miejsca narodzin ks. Jerzego Popiełuszki. Autokar będzie miał przyczepę na rowery. Zapisy w par. św. Anny w Piasecznie, par. Wniebowzięcia NMP w Konstancinie oraz pod numerem tel. 698 870 282. Koszt z wyżywieniem 180 zł.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Karol Gałecki, kawaler z parafii tutejszej
i Eliza Swatek, panna z parafii w Zalesiu Dolnym

Dariusz Ryszard Ryś, kawaler z parafii tutejszej
i Paulina Izabela Strzeżek, panna z parafii M.B. Różańcowej w Piasecznie