Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

I Niedziela Adwentu – 03.12.2017 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Adwent - pierwszy okres nowego roku liturgicznego. W tym czasie wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego i przygotowujemy siebie na ostateczne spotkanie z Chrystusem. W nowym roku liturgicznym Kościół zaprasza nas do rozważania hasła: „Napełnieni Duchem Świętym”.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które zakończą się we wtorek (05.12). Nauki rekolekcyjne będą sprawowane dzisiaj podczas wszystkich Mszy św., a pozostałe dni o godz. o godz. 10.00, 18.00 i 20.00. We wtorek będziemy przeżywać Dzień Pokuty. W tym dniu spowiedź od godz.9.00 i od godz. 17.00. Słowo Boże głosi nam ojciec przeor Dariusz Cichor z Zakonu Paulinów

3. W Adwencie sprawujemy Roraty - uroczystą Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze św. roratnie będą sprawowane : w środę o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy z lampionami i świecami w środę i sobotę.

4. W okresie Adwentu po zakończeniu Mszy św. wieczornej, w dni powszednie trwać będzie się osobista (półgodzinna) adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek (08.12) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 12.00 do 13.00 trwać będzie tzw. Godzina Łaski, którą rozpocznie Eucharystia.

6. Za tydzień (10.12) zespół Caritas będzie kwestował na przygotowanie paczek świątecznych Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

7. Siostry Pasterzanki zapraszają Stowarzyszonych na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (10.12) o godz. 15.00, przy ul. Moniuszki17.

8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.12) o godz. 16.30.

9. Wieczorne nabożeństwo adoracyjne ofiarowane zostanie odprawione dziś o godz. 17.30

10. Od dzisiaj można nabywać opłatki wigilijne, które przygotowały siostry Karmelitanki. Ofiara złożona za opłatek jest także znakiem wdzięczności za pracę sióstr dla naszej parafii. Można także nabyć wykonane przez siostry pamiątki, kartki i ozdoby świąteczne, które są cegiełkami na budowę szkoły w Burundi (Afryka) prowadzonej przez zgromadzenie.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Adwent - pierwszy okres nowego roku liturgicznego. W tym czasie wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego i przygotowujemy siebie na ostateczne spotkanie z Chrystusem. W nowym roku liturgicznym Kościół zaprasza nas do rozważania hasła: „Napełnieni Duchem Świętym”.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które zakończą się we wtorek (05.12). Nauki rekolekcyjne będą sprawowane dzisiaj podczas wszystkich Mszy św., a pozostałe dni o godz. o godz. 10.00, 18.00 i 20.00. We wtorek będziemy przeżywać Dzień Pokuty. W tym dniu spowiedź od godz.9.00 i od godz. 17.00. Słowo Boże głosi nam ojciec przeor Dariusz Cichor z Zakonu Paulinów

3. W Adwencie sprawujemy Roraty - uroczystą Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze św. roratnie będą sprawowane : w środę o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy z lampionami i świecami w środę i sobotę.

4. W okresie Adwentu po zakończeniu Mszy św. wieczornej, w dni powszednie trwać będzie się osobista (półgodzinna) adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek (08.12) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 12.00 do 13.00 trwać będzie tzw. Godzina Łaski, którą rozpocznie Eucharystia.

6. Za tydzień ( 10.12) zespół Caritas będzie kwestował na przygotowanie paczek świątecznych Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

7. Siostry Pasterzanki zapraszają Stowarzyszonych na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (10.12) o godz. 15.00, przy ul. Moniuszki17.

8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.12) o godz. 16.30.

9. Wieczorne nabożeństwo adoracyjne ofiarowane zostanie odprawione dziś o godz. 17.30

10. Od dzisiaj można nabywać opłatki wigilijne, które przygotowały siostry Karmelitanki. Ofiara złożona za opłatek jest także znakiem wdzięczności za pracę sióstr dla naszej parafii . Można także nabyć wykonane przez siostry pamiątki, kartki i ozdoby świąteczne, które są cegiełkami na budowę szkoły w Burundi (Afryka) prowadzonej przez zgromadzenie.