Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

1. Gorzkie Żale z kazaniem zostaną odprawione dzisiaj o godz. 17.15. W każdy piątek Wielkiego Postu sprawujemy Drogę Krzyżową o godz. 16.15 (z udziałem dzieci) i o godz. 17.15.

2. Ważnym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia będzie Święto Papieskie przypadające we wtorek (13.03) w 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz.17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. Ks. Kazimierz kardynał Nycz zaprasza nas słowami : „Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na te uroczystości i do wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Zapraszam szczególnie księży – diecezjalnych i zakonnych, siostry i braci zakonnych, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne. Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię.”

3. Składamy podziękowanie młodzieży z duszpasterstwa Drugi Brzeg za zorganizowanie Międzyparafialnej Drogi Krzyżowej, której uczestnicy w milczeniu wędrowali po terenie dekanatu konstancińskiego. Uczestniczyło w niej w ponad 100 osób. Droga krzyżowa trwała od godz. 19.00 do godz.2.00.

4. W przyszłą niedzielę (18.03) zespół Caritas po raz drugi będzie kwestował na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących.

5. Przypominamy i prosimy także o przekazanie informacji o pielgrzymce do Włoch, pod opieką Biura pielgrzymkowego Marianów Travel, z okazji 50. rocznicy śmierci św. Ojca Pio. Termin 7-14.10. br. Zapisy i program zakrystii, sklepiku parafialnym oraz pod numerem tel. 604440659. Organizowana jest także pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach 01-02. 05 br. Informacje w sklepiku w domu parafialnym. Zapisy do końca marca.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się za tydzień (18.03) o godz. 16.30

7. W sobotę przed Niedzielą Palmową (24.03) w Wilanowie odbędzie się Spotkanie Młodych. Zapisy i informacje u ks. Pawła.