Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Niedziela Miłosierdzia Bożego – II niedziela Wielkanocna – 08. 04. 2018 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Oddając cześć Bożemu Miłosierdziu możemy otrzymać łaskę odpustu zupełnego, którego warunkami są: oderwanie serca od wszystkich grzechów, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca św. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Koronka do Miłosierdzia połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Po jej zakończeniu odmówimy różaniec.

2. Spotkanie wielkanocne dla kół Żywego Różańca odbędzie się dziś po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.00.

3. Zapraszamy wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia, który przejdzie ulicami Warszawy w najbliższą niedziele (15.04) pod hasłem „Jestem za życiem”. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze o godz. 11.00, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym. Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 rozpocznie się akcja „Pielucha dla Malucha”.

4. W przyszłą niedzielę dzieci z Koła Misyjnego (15.04) chodząc po tzw. dyngusie, będą zbierać ofiary dla swoich rówieśników z terenów misyjnych

5. Za tydzień będzie także wystawiony koszyk, do którego można włożyć zakupioną szczoteczkę i pastę do zębów. Będzie to wyprawka wakacyjna dla dzieci jednej ze szkół w Kamerunie, którą prowadzą siostry Karmelitanki. Potrzebne jest 150 sztuk. W tamtych realiach ta wyprawka jest cenną nagrodą i potrzebnym wsparciem.

6. Przypominamy o pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa w Kalisza w dniach 1-2 maja br. i o dokonywaniu wpłat (są jeszcze wolne miejsca) oraz prosimy o dopełnianie formalności związanych z pielgrzymką do Włoch z okazji 50 rocznicy śmierci św. Ojca Pio, w dniach 7-14 października br.

7. Trwa malowanie wnętrza naszej świątyni, przy okazji wykonywane są konieczne prace hydrauliczne i elektryczne. Składamy podziękowanie wszystkim troszczącym się o stan materialny naszego kościoła i za wszystkie ofiary składane na ten cel. Również w tym tygodniu po zakończeniu Mszy św. porannej i wieczornej dostęp do świątyni będzie utrudniony.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Michał Witold Bogdański, kawaler z parafii tutejszej
i Katarzyna Ewa Brojek, panna z parafii M.B.N. Pomocy w Warszawie

Patryk Dymarski, kawaler z parafii M.B. Częstochowskiej w Warszawie
i Maja Jagoda Jaworska, panna z parafii św. Rodziny w Kamionce

Michał Stanisław Bartczak, kawaler z parafii tutejszej
i Katarzyna Witkowska, panna z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Pęcicach.