Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

XXI Niedziela Zwykła – 26.08.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Obraz Jasnogórski jest typem ikony, który nazywa Maryję Najświętszą Przewodniczką. Dlatego uciekamy się do Niej w naszych potrzebach i szukamy Jej pośrednictwa . Teksty liturgiczne wysławiają opiekę Matki Bożej nad Polską i porównują twierdzę jasnogórską z Syjonem – siedzibą Arki Przymierza. W tym duchu obecność i wstawiennictwo Maryi zobowiązuje i dzisiaj naród do walki w obronie wiary oraz dawania świadectwa posłuszeństwa oraz wierności Bogu i Ewangelii.

2. W sobotę (1.09) przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych. Po jej zakończeniu na mogile żołnierskiej z czasów kampanii wrześniowej, zostaną złożą kwiaty.

3. Od przyszłej niedzieli (2.09) Msze św. będą sprawowane według porządku zwykłego: o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

4. Dzisiaj po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00 wymiana tajemnic Różańca koła Mężczyzn.

5. Nabożeństwo wieczorne – Różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu zostanie odprawione dziś o godz.17.30.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Adam Polanowski
i Anna Olga Pietrzykowska, obydwoje stanu wolnego z parafii tutejszej.

Stanisław Tomasz Wardyński, kawaler z parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie
i Agnieszka Zofia Beaupre, panna z parafii tutejszej.