Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

IV Niedziela Zwykła – 28.01.2018 r.

1. Wieczorne nabożeństwo wieczorne o godz. 17.30: modlitwę różańcową połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu ofiarujemy w intencjach rodzin, które zostały odwiedzone podczas kolędy.

2. Ostania niedziela stycznia jest Dniem Solidarności z Chorymi na Trąd. Dzisiaj przypada 65 światowy dzień chorych na tę chorobę. Walka z trądem ciągle wymaga ciągle obecności osób wspomagających jego leczenie. Wspominamy dzisiaj postaci Polaków : bł. Jana Beyzyma i zmarłą kilka lat temu dr Wandę Błeńską, niosących pomoc duchowa i medyczną cierpiącym. Dzisiaj jest też okazja do wsparcia pracy misjonarzy; informacje na plakacie.

3. W piątek (02.02.) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Podczas liturgii odbędzie się obrzęd poświęcenia świec. W tym dniu obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego. Wieczorny różaniec o godz. 17.30 ofiarujemy w intencji wszystkich zgromadzeń zakonnych, prosząc także dar nowych powołań.

4. W najbliższą niedzielę (04.02) podczas Mszy św. przedpołudniowych w naszym kościele będziemy gościć s. Loretanki, które zapoznają nas z prowadzonym przez nie wydawnictwem oraz miesięcznikiem „Różaniec”.

5. W tym tygodniu (02.02) przypada I piątek miesiąca oraz comiesięczne odwiedziny chorych.

6. W sobotę (04.02) o godz. 17.30 modlitwie różańcowej przewodniczyć będą członkowie Róży Rodzin. W tym roku przypada 13 rocznica istnienia koła. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej, której przewodniczyć będzie pierwszy opiekun róży ks. dr Piotr Wierzbicki, odbędzie się okolicznościowe spotkanie w domu parafialnym.

7. Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w najbliższą środę (31.02). Spotkania będą odbywać się o godz. 20.00, w domu parafialnym.

Poradnia rodzinna czynna jest we wtorki, po ustaleniu godziny spotkania ( tel. 501 739 301) z osoba prowadzącą

8. Zbliża się Dzień Chorych (11.02). Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 12.00. Po liturgii zapraszamy na agapę w domu parafialnym.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się :

Magdalena Józefowicz, panna z parafii tutejszej
i Jakub Kluczewski , kawaler z parafii Grębocin k / Torunia