Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018 r.

1. W przyszłą niedzielę (20.05) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończąca okres wielkanocny. Kończy się także okres, w którym na mocy przykazania kościelnego, jesteśmy wezwani do przeżycia Spowiedzi i przyjęcia Chrystusa w Sakramencie Eucharystii. Nowenna do Ducha św. jest sprawowana podczas nabożeństw majowych.

2. Nabożeństwa majowe odprawione są o godz.17.30. Podczas liturgii rozważamy: „Drogi wolności ” które są przemyśleniami Prymasa Tysiąclecia

3. Dzisiaj o godz. 17.00 procesja fatimska wokół kościoła. Po jej zakończeniu odprawimy nabożeństwo majowe.

4. W środę (16.05) przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Główne uroczystości będą miały miejsce w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył ks. Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, zostanie tego dnia odprawiona w sanktuarium o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę (20.05) w Warce w kościele Matki Bożej Szkaplerznej, o godz. 17.00, podczas Mszy św., której przewodniczył będzie Ks. Kardynał Kazimierz Nycz odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dziś po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Ks. Paweł przypomina, że w tym tygodniu upływa czas spotkań połączony z egzaminem z katechizmu.

7. Wczoraj podczas Mszy św o godz.11.00 i dzisiaj o godz.12.00 przeżywamy uroczystości I Komunii św. W przyszłą niedzielę (20.05) podczas Mszy św.o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość rocznicy Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodzin w piątek (18.05) od godz.17.00.

8. Dzisiaj w Parku Zdrojowym od godz. 13.30 rozpoczną obchody Dnia Strażaka. O godz. 14.15 w amfiteatrze zostanie odprawiona Msza św .