Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018 r.

1. W czwartek (31.06) przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

Po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00. wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która przejdzie ulicami: : Kościelną, Prusa, Rycerską, Oborską i ponownie Kościelną. Przy czwartym ołtarzu na stopniach kościoła wysłuchamy kazania i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich wiernych, asystę, panów do poniesienia chorągwi, ministrantów, Bielanki i dzieci w strojach I - komunijnych. Dziękujemy wszystkim przygotowującym ołtarze. Wesprzyjmy ich swoją czynna pomocą. Przez następne osiem dni (w nawiązaniu do dawnej oktawy ) Msza św. wieczorna o godz. 18.00, w dni powszednie będzie połączona z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie , nabożeństwem czerwcowym ( od 01.06) oraz procesją. W niedzielę ( 03.06) nieszpory eucharystyczne rozpoczną się o godz. 17.15.

2. W poniedziałek (28.05) przypada 37 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Ks. Prymas jest także Patronem szkoły przy ul. Wojewódzkiej 1. W tym dniu, z racji święta szkoły w intencji nauczycieli wychowawców i uczniów o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św.

3. Siostrze Kandydzie naszej katechetce z okazji imienin składamy wraz z modlitwą najlepsze życzenia.

4. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.30.

5. W poniedziałek (11.06) podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzieli grupie młodzieży sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na tę liturgie rodziny młodzieży oraz wszystkich wiernych. Spotkanie przygotowujące do liturgii odbędzie się dziś o godz. 16.30. oraz w nadchodzące niedziele (03.06 i 10.06) o godz. 19.00. Nie wszyscy dopełnili jeszcze wszystkich warunków dopuszczenia do sakramentu. Nieobecność na ostatnich spotkaniach będzie znakiem rezygnacji z przyjęcia tego sakramentu w tym roku.

6. W pierwszy piątek (01.06) odwiedzimy chorych.

7. Dzisiaj o godz. 16.00, w domu parafialnym rozpocznie się tzw. Statio Honorat. Będzie nim katecheza w oparciu o teksty błog. Honorata Koźmińskiego i dzielenie się Słowem Bożym. Zwieńczeniem spotkanie będzie Eucharystia sprawowana o godz. 18.00.

8. Zbliża się XI Święto Dziękczynienia, które w Archidiecezji będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę (03.06) pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. Ofiary złożone do puszek przeznaczymy na budowę świątyni Opatrzności Bożej . Ks. Kardynał kieruje do nas zaproszenie związane z uroczystościami , które będziemy przeżywać w najbliższe dni.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Tymowski i Monika Ewa Sieromska, obydwoje st. wolnego z par. tut.

Robert Bogdan Tukaj, kaw. z par. św. Andrzeja Boboli w Warszawie i Dorota Kacprzak, panna z par. tut.