Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy 52 Światowy Dzień Środków Społecznej Komunikacji pod hasłem : „Prawda was wyzwoli”. Ojciec św. Franciszek w orędziu na dzisiejszy dzień zwrócił uwagę, że „Istota ludzka, będąca obrazem i podobieństwem Stwórcy zdolna jest do wyrażania i dzielenia się tym, co prawdziwe, dobre, piękne. Ale człowiek, może również w sposób wypaczony wykorzystywać zdolność komunikacji.(...) Wypaczenie prawdy jest typowym objawem tego zakłócenia, zarówno w płaszczyźnie indywidualnej, jak i zbiorowej. Polecamy dziś modlitwie wszystkich pracowników środków społecznego komunikowania.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 w Parku Zdrojowym rozpocznie się festyn rodzinny przygotowany przez Siostry od Aniołów. Szczegółowe informacje na plakacie.

3. We wtorek (18.09) po zakończeniu Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch.

4. W czwartek ( 20.09) po zakończeniu Mszy św. wieczornej - półgodzinna osobista adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W dniach 22-23.09 w Częstochowie odbędzie się XXXIV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin, której myślą przewodnią jest: „,Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu”, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 w duchu łączności z Jasną Górą małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia.

6. Za tydzień ( 23.09) o godz. 12.00 w Czarnowie zostanie odprawiona Msza św. która rozpocznie obchody 160 rocznicy istnienia miejscowości.

7. Pierwsze spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę (30.09) o godz. 16.30.

8. Nabożeństwo wieczorne - różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu zostanie odprawione dziś o godz. 17.30. 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się :

Jakub Filip Urbanowicz kaw. z par. tutejszej
i Zofia Elżbieta Marek, panna z par. Najśw. Zbawiciela w Warszawie