Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

IV Niedziela Zwykła – 3.02.2019 r.

1. Wieczorne nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione dziś o godz. 17.30.

2. W 70 rocznicę ingresu prymasa Stefana Wyszyńskiego do prokatedry w Warszawie , w środę (06.02) o godz. 19.00, w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, ks. kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył uroczystej Mszy świętej. Będziemy dziękować Bogu za dar życia i posługi Czcigodnego sługi Bożego i prosili o dar jego kanonizacji.

3. Wczoraj Różańcowa Róża Rodzin obchodziła 14 rocznicę istnienia. W nawiązaniu do wartości i potrzeby modlitwy różańcowej, okolicznościowe słowo Boże podczas Mszy św. o godz. 12.00 wygłosi ks. prof. Robert Skrzypczak.

4. W przyszłą niedzielę (09.02) po zakończeniu Mszy św., siostry od Aniołów będą zbierać ofiary do puszek na prowadzone przez nie dzieła Misyjne.

5. Zbliża się Dzień Chorych, który obchodzony jest we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (11.02). W tym dniu Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona o godz. 11.00. Po liturgii zapraszamy na agapę w domu parafialnym. Postarajmy się pomóc naszym bliskim chorym i starszym w przybyciu do kościoła.

6. Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w najbliższą środę (06.02). Spotkania będą odbywać się o godz. 20.00, w domu parafialnym. Poradnia rodzinna czynna jest we wtorki, po ustaleniu godziny spotkania (tel. 501 739 301) z osoba prowadzącą. Jesienią kurs rozpocznie się 04.09.

7. Polecamy opiece Opatrzności Bożej wszystkich powracających i udających się na zimowe ferie.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się :

Konrad Andziak, kawaler z parafii tutejszej
i Sylwia Agata Stankiewicz, panna z parafii M.B. Królowej Korony Polskiej w Krysiakach.