Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 02.06.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, która jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada także XII Święto Dziękczynienia. Wyrażamy Bogu nasze dziękczynienie za wielkich Pasterzy Kościoła - świętego Jana Pawła II i Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Do wieczornego apelu o godz.21.37 został przygotowany okolicznościowy program, także dla rodzin i dzieci. Ofiary złożone do puszek przeznaczamy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2. W przyszłą niedzielę (09.06) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. Zakończy ona okres wielkanocny oraz czas , w którym jesteśmy wezwani do przeżycia Spowiedzi i przyjęcia Chrystusa w Sakramencie Eucharystii. Nowenna do Ducha św. jest sprawowana podczas nabożeństw czerwcowych, które odprawione są o godz.17.30. Podczas liturgii rozważamy czytania Jana Pawła II .

3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 przeżywamy uroczystość Rocznicy I Komunii św.

4. W tym tygodniu (07.06) przypada I piątek miesiąca. W tym dniu odwiedzimy także chorych . Spowiedź po południu od godz. 17.00.

5. Za tydzień (09.06) po zakończeniu Mszy św. wieczornej odbędzie obowiązkowe spotkanie liturgiczne dla młodzieży , która przyjmie sakrament bierzmowania w październiku.

6. Dzisiaj po zakończeniu Mszy św. wieczornej odbędzie się okolicznościowy koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu artystów p. Grażyny Mądroch i p. Ryszarda Morki. Serdecznie zapraszamy.