Akcja Katolicka - W obronie mediów

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Akcja Katolicka w Polsce
W OBRONIE WOLNYCH MEDIÓW,
W OBRONIE WARTOŚCI

Zarząd Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej zebrany na posiedzeniu w dniu 14 kwietnia br., zwraca się do władz Diecezjalnych Instytutów Akcji Katolickiej i wszystkich członków stowarzyszenia z prośbą o udział w Marszu w Obronie TV Trwam.
Pragniemy przypomnieć, że Zarząd KIAK już 14 stycznia br. zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ze stanowczym protestem w związku z nie przyznaniem Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej. W naszym stanowisku stwierdziliśmy, że asymetryczne traktowanie nadawców przez KRRiTv, noszące wszelkie znamiona dyskryminowania telewizji emitującej program religijny, godzi w fundamentalne zasady demokratycznego państwa.
Koleżanki i Koledzy ? nasza obecność 21 kwietnia w Warszawie niech będzie wyrazem solidaryzmu środowisk katolickich w Polsce gotowych bronić wartości drogich wszystkim chrześcijanom ? życia nienarodzonych, godności małżeństwa, a także równych praw dla mediów katolickich, w tym jakże ważnego nadawcy społecznego jakim jest Telewizja Trwam.

W imieniu Zarządu KIAK
Halina Szydełko ? Prezes
Warszawa, 14 kwietnia 2012 r.

 

Abp Stanisław Gądecki, Kolonizacja, ewangelizacja, nowa ewangelizacja i misja. Homilia wygłoszona podczas Mszy św. Krzyżma, Wielki Czwartek (Katedra Poznańska - 05.04.2012)