Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

XVIII Niedziela Zwykła- 04.08.2020 r.

Odpust parafialny- Święto Matki Bożej Anielskiej

1. Przeżywając uroczystość odpustu parafialnego, kierujemy dzisiaj nasze modlitwy do Boga przez wstawiennictwo Patronki: Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. połączona z procesją Eucharystyczną. Skorzystanie z łaski odpustu jest możliwe dzięki świadomemu wypełnieniu warunków : nawiedzenie kościoła (według dawnej tradycji ten czas nawiedzenia trwa do zachodu słońcu ), przyjęcia Komunii św., modlitwy ?Ojcze nasz? i ?Wierzę w Boga? wg. intencji Ojca św. oraz odwrócenie się od grzechów.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu po uroczystym błogosławieństwie na zakończeniu procesji trwać będzie jeszcze do godz. 18.00. Od godz. 17.00 trwać będzie adoracja wspólna.

3. We czwartek (06.08) przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu po zakończeniu Mszy św. wieczornej ? półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (7.08). Spowiedź po południu od godz. 17.00.

5. Zapraszamy do stoiska, na którym można nabyć różne pamiątki i smakołyki z Podlasia przygotowane przez Zespół Terapii Zajęciowej prowadzony przez s. Karmelitanki z Siemiatycz. Dochód przeznaczony jest na dalsze prowadzenie zajęć.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Martin Edward Świegodziński, kaw. i Jolanta Elżbieta Szuster, panna, obydwoje z par. tut.

Rafał Szymanowski, kaw. z par. tut. i Sylwia Maj, panna z par. św. Trójcy w Białobrzegach;

Wojciech Bartłomiej Szacki, kaw. z par. św. Tomasza Apostoła w Warszawie i Dagmara Magda Bochyńska, panna z par. tut.