Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

1. Adwent jest czasem czuwania i przygotowania przed Świętami Bożego Narodzenia oraz początkiem nowego roku liturgicznego. Kościół zaprasza nas do rozważania hasła, jakże wymownego w obecnym czasie: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

2. W Adwencie sprawujemy Roraty - uroczystą Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze św. roratnie będą sprawowane : w środę o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy z lampionami i świecami w środę .

3. W okresie Adwentu, w dni powszednie po zakończeniu Mszy św. wieczornej, trwać będzie osobista, półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.

4. W najbliższy I piątek miesiąca (5.12), spowiedź po południu, rozpocznie się o godz. 17.00.

5. Modlitwę różańcową w I sobotę miesiąca (5.12) o godz. 17.30 poprowadzą członkowie Róży Rodzin.

6. Za tydzień (6.12) zespół Caritas będzie kwestował na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

7. Wieczorne nabożeństwo – różaniec za intencji zmarłych poleconych w wypominkach, zostanie odprawione dziś o godz. 17.30

8. Od przyszłej niedzieli (6.12) będzie można nabywać opłatki wigilijne, które przygotowały siostry Karmelitanki. Ofiara złożona za opłatek jest także znakiem wdzięczności za pracę sióstr dla naszej parafii.