Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

V Niedziela Wielkanocna ? 10.05.2020 r.

1. Nabożeństwa majowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz rozważaniami epizodów życia Sługi Bożego kard. S. Wyszyńskiego, odprawiamy codziennie godz. 17.30.

2. W sobotę (16.05) przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Metropolii. W tym dniu , w sanktuarium Męczennika przy ul. Rakowieckiej 61, pod przewodnictwem ks. Kardynała Kazimierza Nycza, o godz. 18.00 zostanie odprawiona zostanie odprawiona Msza . Będzie dostępna transmisja na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli modlić się do Boga w intencji Ojczyzny i o powstrzymanie pandemii.

3. Cieszymy się, że po zniesieniu rygorystycznych zasad wprowadzonych na początku pandemii wielu parafian powróciło do przeżywania codziennej Eucharystii. Mamy nadzieje, że wkrótce wraz rodzicami, będziemy mogli kontynuować przygotowanie do I Komunii św. i ustalić jeszcze w maju, nową datę uroczystości.

4. W środę (13.05) rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 odmówimy różaniec przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Następnie zostanie odprawione nabożeństwo majowe.

5. W tym roku nie będzie tradycyjnej procesji Bożego Ciała, która przechodziła ulicami naszej parafii.

6. Przy przystępowaniu do Komunii św. podczas Mszy św. zarówno w świątyni jak i na placu przykościelnym, jako pierwsi podchodzą przyjmujący Ciało Pańskie przez swoje dłonie. Podczas liturgii przebywamy jeszcze w maseczkach ochronnych.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Kasper Michał Radek, kaw. z par. tut. 
i Anna Maria Banaś, panna z par. M. B. N. Pomocy w Krakowie

Mateusz Szymaniak, kaw. z par. św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie
i Dominika Rawska, panna z par, tutejszej.

Wszechmogący, Wieczny Boże!

Bądź pochwalony za świat, który dla nas stworzyłeś i za ludzi, których stawiasz na drodze naszego życia. Dziękujemy za wielkiego Rodaka i orędownika w niedolach i przeciwnościach losu ? świętego Andrzeja Bobolę, którego wywyższyłeś ponad innych za jego wyjątkową wiarę, oddanie i miłość. Dziękujemy za pełne trudów życie Patrona Polski, który wskazywał i nadal wskazuje nam drogę rozwoju i wzrastania w Bogu.

Dziś zwracamy się do Ciebie, Boże z wołaniem, aby trudne doświadczenie epidemii pogłębiło naszą wiarę i miłość oraz wzmocniło wspólnotę rodzinną, religijną i narodową. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Amen.

W Tobie, Święty Michale, Kościół ma swego Stróża i Patrona. Ty prowadzisz zbawionych do niebieskiej szczęśliwości. Błagaj Boga pokoju, aby obalił władzę szatana, siewcy zamętu i nie dozwolił mu trzymać ludzi w niewoli ani szkodzić Kościołowi. Niech przez Ciebie Niewiasta obleczona w słońce, Królowa Aniołów, zetrze głowę Antychrysta i osłania swoje ziemskie dzieci przed jego złowrogim wpływem.