Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Niedziela Zesłania Ducha św. – 31.05.2020 r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Trójcy Świętej.

2. Ostatnie nabożeństwo majowe zostanie odprawione dzisiaj o godz. 17.30. Od poniedziałku (1.06) o tej godzinie będziemy przeżywać nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświetszego Serca Jezusowego.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź po południu od godz. 17.00.

4. W związku z trwająca pandemią, do chorych , tam gdzie zachodzi potrzeba i jest taka możliwość, udajemy się tylko na indywidualne wezwania.

5. W tym roku nie będzie tradycyjnej procesji Bożego Ciała, której trasa przebiegała ulicami parafii. Natomiast w dniu uroczystości (11.06) po zakończeniu Mszy św. o godzinie 11.00, odbędzie się procesja eucharystyczna na placu przykościelnym, gdzie przy symbolicznych ołtarzach odczytamy Ewangelie. W ciągu oktawy, podczas Mszy św. o godz. 18.00. będziemy łączyć procesję z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie.

6. Po uzgodnieniach z s. katechetką i rodzicami, uroczystości I Komunii św. odbędą się w dniach 27 i 28 czerwca oraz 20 września.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie epidemii, przez modlitwę, słowa życzliwości i składane ofiary troszczą się o naszą parafię.

8. W związku z odwołaniem dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i nowymi zarządzeniami, ks. Kardynał skierował do nas swoje słowo.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Adam Łukasz Nagraba, kawaler z parafii tutejszej
i Magdalena Anna Uśniacka, panna z parafii św. Józefa w Konstancinie-Jeziornej